Príbehy našich klientov

Inšpiratívne rozhovory s našimi váženými klientami, ktorých značky hrdo chráni Trama.

OMD logo

november, 20235 minút čítania

Príbehy našich klientov: Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR / Belasý motýľ

„Myslím, že náš prípad môže slúžiť ako upozornenie aj pre ďalšie združenia. My v neziskovom sektore nie úplne vnímame ochranné známky, logá a podobné záležitosti. Lenže keď sa roky rokúce venujete tomu, aby ste si vybudovali komunitu klientov, podporovateľov a dobrovoľníkov a niečo príde o ohrozí to, tak to môže veľmi zásadne narušiť finančné toky a destabilizovať samotnú organizáciu.” Prečítajte si celý príbeh Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR z pohľadu jej predsedníčky Andrey Madunovej a zistite, prečo aj mimovládne organizácie musia myslieť na ochranu značky a ako predžalobná výzva môže pomôcť vyhnúť sa zdĺhavým súdnym sporom.

birdwingo-app

február, 20235 minút čítania

Príbehy našich klientov: Birdwingo

„V Európe investuje 15% dospelej populácie, či už je to do akcií, krypta, ETF a tak ďalej. V Amerike je to 58%. O čo sa snažíme ako firma, je posunúť Európu aspoň na 30%.” Prečítajte si celý príbeh Birdwingo z pohľadu jeho spoluzakladateľa Andreja Hana a o tom, ako Trama chráni túto inšpiratívnu značku na svojej misii urobiť investovanie dostupnejším a priniesť možnosti sociálne zodpovedného investovania do európskeho regiónu.

WebSell2

jún, 20225 minút čítania

Príbehy našich klientov: All-in-one platforma WebSell pre uvedenie firiem do online sveta

„WebSell je platforma, ktorá poskytuje kompletné riešenie pre uvedenie firiem do online sveta. S našou značkou máme veľké plány, takže registrácia ochrannej známky pre naše nové meno na rôznych územiach bolo nevyhnutné.“ Prečítajte si celý príbeh WebSell, ďalšieho spokojného klienta tímu Trama, z pohľadu Cilliana McGillycuddyho, marketingového manažéra WebSell.

per-loov-oXqn2CXC 9Q-unsplash

február, 20225 minút čítania

Príbehy našich klientov: SailTies, App-ka na zachytávanie zážitkov

Dvaja nadšenci plachtenia, Thomas Guy a Chris Jacobs, vyvinuli aplikáciu pre zvyšných námorníkov, ktorá im umožňuje zachytiť svoje skúsenosti na jednom mieste. Značka SailTies sa okamžite stretla s obrovským záujmom zo strany jachtárskej komunity a jej zakladatelia sa prirodzene od samého začiatku inteligentne zamerali na ochranu značky prostredníctvom registrácie ochrannej známky! Prečítajte si celý príbeh o premene záľuby v plachtení na milovanú aplikáciu.

Q99EALN 15

február, 20215 minút čítania

Príbehy našich klientov: Kickresume

Kickresume predstavuje úspešný startup, za vznikom ktorého stoja Tomáš Ondrejka a Peter Ďuriš. Tento online nástroj na tvorbu životopisov pomohol už vyše 1,000,000 používateľom získať vysnívanú prácu. Ľahká zapamätateľnosť názvu Kickresume veľmi dopomohla k úspechu tohto projektu a je to práve strach z možnej nutnosti rebrandingu úspešnej značky, ktorý zvýrazňuje dôležitosť ochrany značky už v skorých štádiách biznis projektov. Prečítajte si rozhovor s Tomášom Ondrejkom o jedinečnosti Kickresume, ako aj o potrebe ochrany značky a skúsenostiach s tímom Trama.

lance-anderson-QdAAasrZhdk-unsplash 1

február, 20215 minút čítania

Príbehy našich klientov: ForZet, Ateliér architektúry a dizajnu

Každý architekt má vlastný rukopis. Úspešné projekty sú vizitkou a zároveň najlepšou reklamou pre architekta. V tomto sektore je to častokrát práve meno architekta, ktorý vytvára úspešnú značku a reprezentuje kvalitu. Nechajte sa inšpirovať k ochrane jedinečnosti vašej firmy príbehom architektonického štúdia ForZet, ktorý sa rozhodol pre ochranu svojej značky prostredníctvom tímu Trama.

christopher-burns-Wiu3w-99tNg-unsplash 1

január, 20215 minút čítania

Príbehy našich klientov: UNIPAS

Naši klienti sú pre tím Trama tým najdôležitejším. Máme radosť z ich úspechov a tešíme sa z prejavenej dôvery, ktorá nám umožňuje ochrániť ich značku. UNIPAS je jedným z našich klientov a pevne veríme, že práve príbeh zakladateľa tejto spoločnosti, Ing. Maroša Kara, inšpiruje aj ďalšie firmy k ochrane ich dobrého mena.

Fashion - clothes

január, 20215 minút čítania

Príbehy našich klientov: OVERCOME your limits

“OVERCOME your limits” je príkladom splneného sna jeho zakladateľa, Vojtecha Halvelanda. Táto značka prináša módnu kolekciu cielenú na ľudí s aktívnym spôsobom života a dopomáha im tak k prekonávaniu vlastných cieľov. Prinášame vám rozhovor s Vojtechom Halvelandom, zakladateľom tejto unikátnej značky, a pevne veríme, že vás jeho príbeh inšpiruje k ochrane jedinečnosti aj Vašej značky.

rupixen-com-Q59HmzK38eQ-unsplash

január, 20215 minút čítania

Príbehy našich klientov: EMI

Prinášame Vám rozhovor s ďalším naším spokojným klientom - Janou Cicmanovou, zakladateľkou firmy EMI. Prečítajte si príbeh úspešnej slovenskej značky, ktorá dotvára komfort a pohodu v tisíckách domovov prostredníctvom jedinečných textilných doplnkov, a nechajte sa tak inšpirovať pre ochranu aj Vašej značky.

Chrániť svoju značku a myslieť na jej budúcnosť môžete jednoducho s našim digitálnym nástrojom trama™

Flowers