Príbehy našich klientov: EMI

Prinášame Vám rozhovor s ďalším naším spokojným klientom - Janou Cicmanovou, zakladateľkou firmy EMI. Prečítajte si príbeh úspešnej slovenskej značky, ktorá dotvára komfort a pohodu v tisíckách domovov prostredníctvom jedinečných textilných doplnkov, a nechajte sa tak inšpirovať pre ochranu aj Vašej značky.

Od

Ján Búza

Začnime pekne od začiatku, ako vznikol nápad, na ktorom dnes stojí Vaša firma?

Šitie  bol môj  koníček  od  strednej školy,  tak sme začali s jednoduchými výrobkami ako chňapky, školské vrecka, žinky,  a postupne sme sortiment rozširovali. Začali sme v roku 1995. Takže  25 rokov sme na trhu. Nebol to ľahký začiatok, práca minimálne 16 hodín denne vrátane soboty a nedele. Tak vyzerali naše prvé dva roky podnikania.  Sme radi, že to máme za sebou.

Napriek tomu, že výrobcov a predajcov textilných doplnkov je naozaj veľa, značka EMI si získala srdcia mnohých Vašich zákazníkov. V čom spočíva jedinečnosť práve Vašej firmy?

Vo vychádzaní zákazníkom v ústrety, aby bol  zákazník  za každú cenu spokojný. To znamená rýchle doručenie výrobkov, ušitie na mieru, bez problémov všetko zreklamujeme aj keď to nie je naša chyba. Pre nás je zákazník rozhodne vždy na prvom mieste a som veľmi rada, že naši zákazníci si vážia tento prístup a zostávajú nám verní.

Tím Trama pre Vás úspešne registroval ochrannú známku. Čo Vás viedlo k rozhodnutiu nechať si registrovať Vašu značku?

Priznám sa, nad ochrannou známkou sme začali rozmýšľať až keď nás konkurencia začala kopírovať. Naše dezény, obaly, názov firmy, ale aj jednotlivých výrobkov sa začali objavovať kade-tade. Bol to veľmi frustrujúci pocit, že po dlhých rokoch budovania našej povesti sa na nej niekto takto jednoducho chcel priživiť. Registrácia značky bol pre nás nevyhnutný krok, aby sme vedeli ochrániť našu povesť.

Ako ste sa dostali ku Trama? A čím si práve Trama získala Vašu dôveru?

K Trame sme sa dostali na odporúčanie známeho. Od začiatku prebiehala komunikácia na profesionálnej úrovni. Boli nám podrobne vysvetlené všetky skutočnosti, postupy a navrhnuté riešenia.

Takto spätne, ako hodnotíte spoluprácu s Trama?

Kladne hodnotíme odbornosť, profesionálny prístup, odporúčania a samozrejme spracovanie a vybavenie celého procesu registrácie ochrannej známky. Tím Trama považujeme za odborníkov vo svojej oblasti.

Máte nejaké odporúčanie pre podnikateľov, začínajúcich ale aj tých skúsených, ktorí si prečítajú tento rozhovor?

Prozákaznícky prístup je snáď najdôležitejšia vec. My sa veľmi aktívne snažíme nikdy nesklamať žiadneho z našich zákazníkov a vidíme, že tento prístup nám umožňuje napredovať ďalej.

Jedno odporúčanie si dovolíme aj za tím Trama - nepodceňujte ochranu Vašej značky! Príbeh EMI dokazuje, že úspech prináša závisť, a roky driny spojené s budovaním dobrého meno firmy tak môžu veľmi jednoducho vyjsť naprázdno ak neochránite značku, na ktorej Vaším zákazníkom tak záleži.

Ján Búza
Ján Búza

Product Mind

Pomáhal škálovať portfóliové firmy pre VC fond

CEMS VŠE Praha

Chrániť svoju značku a myslieť na jej budúcnosť môžete jednoducho s našim digitálnym nástrojom trama™

Flowers